Najskuteczniejsze środki na porost włosów

Najskuteczniejsze środki na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Ziołowe szampony na porost włosów

Średnio nasze włosy przyrastają 1-1,5 cm w ciągu miesiąca. Nie jest to dużo, ponieważ zgodnie z tymi danymi na to, by czupryna wydłużyła się o zaledwie 10 cm, trzeba czekać niemalże cały rok! Dla osób, które tracą włosy w nadmiarze, to może być cała wieczność! Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje sposobów, dzięki którym możliwy będzie szybszy porost włosów. Sporym zainteresowaniem cieszą się ziołowe szampony na porost włosów. Walorem jest przede wszystkim obecność wyłącznie naturalnych składników, które zapewniają dodatkowo zdrowy wygląd. Czy jednak ich skuteczność jest tak samo wysoka, jak skuteczność innowacyjnych preparatów?

Przegląd najważniejszych składników ziołowych szamponów

Ziołowe szampony na porost włosów to dość często przewijający się na półkach sklepowych asortyment. Tego rodzaju specyfiki znajdziemy nie tylko w drogeriach, ale również aptekach czy sklepach zielarskich. Co można znaleźć w ich składzie?

Skrzyp polny
Ziele to od dawna istnieje w zapisach medycyny ludowej, jako skuteczny środek na porost włosów. Skrzyp polny swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza bogactwu krzemionki, która sprawia, że czupryna znacznie szybciej rośnie.

Pokrzywa
To roślina, która stanowi cenne źródło witamin: K i C oraz witamin z grupy B, a ponadto minerałów - wapnia, krzemu, fosforu, żelaza, siarki. Jej działanie polega przede wszystkim na pobudzaniu porostu włosów. Warto jednak wiedzieć, że skutecznie zwalcza łupież oraz eliminuje problem przetłuszczania się czupryny (trzeba pamiętać, że wzmożone wypadanie włosów dość często może być spowodowane właśnie tymi przypadłościami).

Łopian
To roślina, którą można znaleźć na brzegach stawów i jezior. Swoje cudowne właściwości zawdzięcza przede wszystkim obecności soli mineralnych, witaminy C, kwasów organicznych. Dzięki temu skutecznie stymuluje porost włosów oraz zwalcza łysienie, także dzięki znacznej poprawie ukrwienia skóry głowy.

Olej rycynowy
Jest to substancja, która jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-9. Dzięki temu zapewnia odpowiednie nawilżenie włosów i skóry głowy. Ponadto olej ten poprawia odżywienie cebulek włosowych, dzięki czemu możliwy jest szybszy porost włosów.

Czy to działa?

Wiele osób zastanawia się, czy ziołowe szampony na porost włosów są skuteczne. Wiadomo przecież jak to z takimi preparatami bywa - albo zadziałają, albo nie… Warto pamiętać, że skuteczność takich środków na porost włosów wiele zależy od nas samych. Jeśli bowiem nie będziemy regularnie stosować szamponów, wówczas nie ma co liczyć na zadowalające efekty.

Ziołowe szampony na porost włosów mają także wady

Trzeba także mieć świadomość, że ziołowe szampony na porost włosów mają to do siebie, że - poza tym naturalnymi składnikami - nie zawierają żadnych „ulepszaczy”. Oznacza to, że bardzo często włosy po takim preparacie trudniej się rozczesują. W efekcie - gdy je szarpiemy w celu ich rozplątania, dochodzi do ich wyrywania. Dlatego też tak naprawdę przyczyniamy się do wzmożonego wypadania włosów. Na szczęście można temu problemowi zaradzić. I to w dwojaki sposób. Wystarczy wraz z takimi specyfikami stosować dodatkowe odżywki. Zawarte w nich dobroczynne substancje ułatwiają rozczesywanie i sprawiają, że czupryna staje się przyjemna w dotyku. Można także zrezygnować całkowicie z ziołowych preparatów na rzecz tych bardziej zaawansowanych, które także pobudzają włosy do wzrostu.

Zobacz ranking najskuteczniejszych środków na porost włosów