Najskuteczniejsze środki na porost włosów

Najskuteczniejsze środki na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Szampon i płyn na porost włosów kontra tabletki

Wypadanie włosów jest zmorą wielu osób. Problem ten dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również i kobiet. Przerzedzająca się czupryna może być powodem kompleksów. Na szczęście nikt nie jest na nie skazany. Warto bowiem mieć świadomość, że rynek kosmetyczny obfituje w wiele środków, których celem jest pobudzenie włosów do wzrostu. Jak wybrać te najlepsze? Czy warto postawić na szampon i płyn na porost włosów? Czy może lepiej sprawdzą się tabletki?

Jak działają szampon i płyn na porost włosów?

Preparaty stymulujące wzrost włosów najczęściej występują pod postacią szamponów oraz płynów. Jest to związane przede wszystkim z praktycznością takiego rozwiązania. Wystarczy umyć głowę takim specyfikiem lub spryskać ją, by dobroczynne substancje miały szansę zadziałać. Warto pamiętać przy tym, że szampon i płyn na porost włosów to bardzo szeroki wybór asortymentu. Dlatego też, by mieć pewność słusznej decyzji, trzeba dokładnie przeanalizować skład takich specyfików. Co znajdziemy w tych najbardziej skutecznych?

Minoxidil - to substancja, która skutecznie pobudza porost włosów, poprzez aktywizowanie komórek włosa do pracy. Regularne dostarczanie tej substancji pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Warto przy tym mieć świadomość, że im wyższe stężenie minoxidilu, tym lepsze rezultaty można osiągnąć. Na szczęście na rynku dostępne są płyny na porost włosów z minoxidilem o stężeniu aż 7% (np. NR-08).

Kofeina - to substancja, która poprzez wpływanie na proliferację komórek włosa oraz usprawnieniu mikrokrążenia skutecznie pobudza porost włosów. Badania wykazują, że kofeina zwiększa szybkość porostu włosów nawet o 50%.

Istotne znaczenie mają również inhibitory DHT. Są to co prawda substancje zwalczające łysienie, jednakże ich nieobecność w składzie preparatów na porost włosów wydaje się być nieporozumieniem. Wiadomo przecież, że najważniejsze jest zlikwidowanie przyczyn łysienia (DHT, który szkodliwie oddziałuje na mieszki włosowe), a dopiero potem działanie w celu odwrócenia tego procesu (porost włosów). Wybierając szampon lub płyn na porost włosów z kompleksowym składem, efektywność ich działania jest jeszcze większa. Do najpopularniejszych substancji, blokujących syntezę DHT lub wchłaniających alfa-5-reduktazę zalicza się: L-lizynę, wyciąg z jagód Saw Palmetto, kwas azelainowy, kwas oleinowy.

By efekty działania takich preparatów, odpowiadających za ponowny wzrost włosów, było zauważalne, trzeba pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Ważna jest również kwestia odpowiedniej ich aplikacji (czasu trzymania na włosach i skórze głowy).

Niestety są to dwie kwestie, które dość często są bagatelizowane. Bardzo często zdarza się zapominać o zaaplikowaniu szamponu czy płynu, a ponadto czas ich trzymania na głowie jest zbyt krótki - niepozwalający dobrze wniknąć cennym substancjom.

Jak działają tabletki na porost włosów?

Tabletki na porost włosów jeszcze jakiś czas temu nie cieszyły się tak dużą popularnością. Obecnie wszystko się zmienia na ich korzyść. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Na samym wstępie jednak należy wspomnieć co nieco o składzie takich środków. Okazuje się, że jest on dość zbliżony do składu, jaki posiada niejeden najlepszy szampon czy płyn na porost włosów. Zawierają bowiem nie tylko substancje pobudzające wzrost włosów, ale również likwidują łysienie. Dzięki temu kuracja jest jeszcze bardziej skuteczna.

W składzie takich tabletek można często znaleźć dodatkowo m.in.:

  • biotynę, czyli witaminę, która pobudza komórki włosowe do pracy, a jednocześnie wzmacnia włosy, sprawiając, że są grubsze,
  • L-argininę - aminokwas, który nie tylko zapewnia stymulację i aktywizowanie komórek włosowych, ale również sprawia, że mieszki włosowe zyskują na objętości.

Szampon i płyn czy tabletki?

Decyzja tak naprawdę należy do nas samych. Oba rodzaje produktów, jeśli zawierają odpowiednie substancje pobudzające porost włosów. Patrząc jednak od strony praktycznej, wiele przemawia na korzyści tabletek. Je wystarczy tylko łykać i czekać na efekty. Czasami można o tym zapominać, ale bardzo szybko codzienne zażywanie takich specyfików stanie się rytuałem. Natomiast w przypadku szamponów i płynów jest to trudniejsze. Bardzo często zapominamy, że musimy zaaplikować płyn na porost włosów. Zdarza się i tak, że czas trzymania specyfiku na głowie jest zbyt krótki. To zaś wpływa na zmniejszenie skuteczności kuracji.

Zobacz ranking najskuteczniejszych środków na porost włosów