Najskuteczniejsze środki na porost włosów

Najskuteczniejsze środki na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Preparaty na porost włosów - opis popularnych składników

Zmagasz się z łysieniem? Chcesz pozbyć się tego problemu jak najszybciej, jednocześnie odwracając ten proces? Interesują cię preparaty na porost włosów? Wiedz, że na rynku takowych nie brakuje. Ale bądź czujny, ponieważ nie wszystkie środki są tak skuteczne, jak to obiecuje producent. By wybrać taki preparat, który faktycznie działa, musisz kierować się przede wszystkim jego składem. Poniżej prezentujemy opis popularnych, a zarazem najskuteczniejszych składników, które zwalczają łysienie oraz wpływają na porost włosów.

Minoxidil -składnik nr 1!

Jedną z najczęściej spotykanych substancji, którą zawierają preparaty na porost włosów, jest minoxidil. Biorąc pod uwagę jej dobroczynne działanie, właściwie nie ma się czemu dziwić. Minoxidil to bardzo ważny składnik, który przyczynia się do szybkiego porostu włosów, zahamowanego szkodliwym działaniem DHT na mieszki włosowe. Substancja ta aktywizuje komórki włosa do pracy, a jednocześnie zwiększa objętość mieszków włosowych. Jeżeli preparaty na porost włosów z minoxidilem będziemy stosować regularnie, wówczas efekty pojawiają się już po kilku miesiącach. Substancję tę znajdziemy m.in. w: NR.07, NR.08, zestawie Sigma Skin.

Ważna kofeina

Choć kofeina kojarzy się wielu osobom z preparatami antycellulitowymi, swoje dobroczynne właściwości wykazuje również w walce z łysieniem oraz w pobudzaniu porostu włosów. Jej działanie polega na stymulowaniu proliferacji komórek mieszków włosowych (na podstawie badań in vitro), ochronie komórek brodawek skórnych, poprawie mikrokrążenia w cebulkach włosowych. Ponadto badania wykazały, że substancja ta jest w stanie przyspieszyć odrost włosów nawet o 50%. Dzięki temu na efekty kuracji wcale nie trzeba długo czekać, a co ważne - są one zaskakujące. Kofeinę zawiera m.in. szampon Revita.

Pomocna biotyna

Ponieważ wzmożone wypadanie włosów może być spowodowane przez niedobory biotyny, preparaty na porost włosów zawierają i tą ważną witaminę. Uzupełnienie braków w organizmie nie tylko zahamuje proces łysienia, ale również go odwróci, przyspieszając porost włosów. Ponieważ biotyna bierze udział w produkcji białek (a także cukrów i kwasów tłuszczowych), wpływa korzystnie na włosy, zapewniając im zdrowy wygląd. Ponadto jej działanie polega na wspomaganiu blokowania reakcji prowadzącej do powstawania DHT - szkodliwego dla mieszków włosowych hormonu. Wśród preparatów z biotyną warto wymienić m.in. NR.07, szampon Revita.

Witamina B6 i cynk - idealny duet

W walce z łysieniem pomocna jest witamina B6 oraz cynk - składniki, które dość często zawierają preparaty na porost włosów. Jest to duet idealny, ponieważ ich wspólne występowanie skutecznie blokuje reakcję prowadzącą do powstawania szkodliwego dihydrotestosteronu. Silnie przeciwdziałają więc łysieniu, odwracając ten proces.

Niezbędna L-arginina

L-arginina to aminokwas, który korzystnie wpływa na kondycję włosów. Jest to składnik odpowiadający za stymulowanie mikrokrążenia skóry głowy, w efekcie czego składniki odżywcze mogą jeszcze lepiej wniknąć w cebulki włosowe. Ponadto aminokwas ten skutecznie stymuluje porost włosów, sprawiając że czupryna staje się bardziej bujna, a włosy grubsze. L-arginina jest jednym ze składników tabletek Advecia.

Niezbędne inhibitory DHT

Jeżeli zależy nam na skutecznym pobudzeniu włosów do wzrostu, dobrze jest wybierać i takie preparaty na porost włosów, które skutecznie wchłaniają enzym alfa-5-reduktazę, odpowiedzialny za produkcję DHT. No bo co nam przyjdzie z nawet najlepszych środków, skoro łysienie nie zostanie zwalczone do końca? Dlatego też warto zainteresować się środkami, zawierającymi inhibitory DHT. Do tych całkowicie naturalnych i bezpiecznych zalicza się: wyciąg z jagód Saw Palmetto, kwas oleinowy, kwas azelainowy. Regularne stosowanie takich preparatów nie tylko zapewnia szybki porost włosów, ale gwarantuje likwidację ich wzmożonego wypadania w przyszłości.

Zobacz ranking najskuteczniejszych środków na porost włosów