Najskuteczniejsze środki na porost włosów

Najskuteczniejsze środki na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Najlepszy szampon na porost włosów

Nadmierne wypadanie włosów i przerzedzanie się czupryny dotyczy tak samo mężczyzn, jak i kobiet. Jest to uciążliwa przypadłość, na którą wcale nie trzeba się godzić. Obecnie istnieje wiele skutecznych środków pobudzających ponowny wzrost włosów. Jest wśród nich niejeden szampon na porost włosów, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można odzyskać dawny wygląd. Chcesz pozbyć się kompleksów związanych z łysieniem? Dowiedz się, który szampon na porost włosów jest najlepszy!

Przeanalizuj skład preparatu

By móc dowiedzieć się, który szampon na porost włosów działa najskuteczniej, trzeba w pierwszej kolejności przyjrzeć się składnikom. Warto pamiętać, że to właśnie w odpowiednim składzie tkwi sekret skuteczności preparatów. Bardzo ważne jest, by szampon na porost włosów zawierał nie tylko substancje stymulujące ich wzrost, ale również substancje zwalczające przyczyny łysienia. Dzięki takiemu kompleksowemu składowi, skuteczność preparatu będzie jeszcze większa. Ważna jest zatem obecność składników blokujących proces syntezy DHT - hormonu szkodliwie oddziałującego na mieszki włosowe. Istotne znaczenie ma również występowanie składników odpowiadających za prawidłowe odżywienie oraz wzmocnienie komórek włosa.

Popularne szampony na porost włosów a ich skuteczność

Szamponów, których zadaniem jest pobudzenie porostu włosów, na rynku nie brakuje. Jednak nie ma co ukrywać - nie wszystkie są tak skuteczne, jak to obiecują producenci. Na które specyfiki warto więc zwrócić uwagę? Poniżej krótkie porównanie tych szamponów, które wybierane są najczęściej. Który z nich okaże się najlepszy?

Alepcin - szampon z kofeiną

Szampon Alepcin rekomendowany jest jako środek, który - dzięki zawartości kofeiny - skutecznie wspomaga porost włosów. Jak jest w rzeczywistości? Fakt, kofeina jest w stanie przyspieszyć porost włosów nawet o 50% i przedłużyć cykl życia włosa o 40%. Jednak obecność wyłącznie jednego składnika to zdecydowanie za mało, by uzyskać zaskakujące efekty. Ograniczeniem jest to, że Alepcin przeznaczony jest wyłącznie do walki z łysieniem androgenowym.

Revita - szampon

Szampon Revita to kolejny specyfik, który obiecuje likwidację łysienia oraz pobudzenie komórek włosa do pracy, zapewniając ponowny wzrost czupryny. Jakie ma to przełożenie na rzeczywistość? Przede wszystkim należy podkreślić, że skład tego szamponu jest niezwykle okazały. Znajdziemy tutaj wiele cennych substancji, dzięki którym możliwe jest zahamowanie procesu tworzenia DHT (m.in. kofeina, procyjanidyna B2 i C1, Spin Traps), pobudzenie porostu włosów (m.in. peptydy miedzi, rojbos, winian L-karnityny, biotyna), jeszcze lepsze odżywienie włosów (m.in. aminokwasy, MSM). Takie bogactwo składników sprawia, że faktycznie walka z łysieniem oraz pobudzenie porostu włosów jest owocne. Dodatkową zaletą jest to, że ten szampon na porost włosów przeznaczony jest dla każdego - bez względu na typ łysienia.

Revitax - szampon

Revitax to szampon, który obiecuje poprawę kondycji włosów oraz ponowny ich wzrost w krótkim czasie. Przyglądając się składowi, właściwie można spodziewać się dobrych efektów. Kofeina, witamina B3, pantenol - najważniejsze składniki obecne w tym preparacie. Czy jednak faktycznie warto mu zaufać? Bez wątpienia szampon Revitax przyczynia się do pobudzenia wzrostu włosów, jednocześnie pielęgnując czuprynę. Na efekty niestety trzeba dość długo czekać. Co więcej, nie zawsze jednak są one zgodne z oczekiwaniami osób zmagających się z nadmiernie przerzedzoną czupryną.

Który szampon na porost włosów jest najlepszy?

Biorąc pod uwagę zawarte we wszystkich specyfikach składniki oraz porównując ich działanie, nie da się ukryć, że najlepszy jest Revita. Zresztą nie bez powodu ten szampon na porost włosów znalazł się w rankingu najlepszych środków tego typu. Jego walorem jest kompleksowy skład, dzięki któremu możliwe jest nie tylko pobudzanie ponownego wzrostu włosów, ale i skuteczna walka z łysieniem. Jeśli chodzi o pozostałe dwa produkty, bez wątpienia to Revitax wydaje się być lepszym specyfikiem niż Alepcin. A to wszystko ze względu na obecność większej ilości cennych substancji, wpływających korzystnie na kondycję czupryny.

Zobacz ranking najskuteczniejszych środków na porost włosów