Najskuteczniejsze środki na porost włosów

Najskuteczniejsze środki na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak zahamować łysienie i poprawić porost włosów?

Choć wypadanie włosów jest procesem naturalnym (każdego dnia tracimy ok. 100 włosów), nie można dopuszczać do ich utraty w nadmiarze. Niestety jest wiele osób, które - z różnych przyczyn - borykają się z łysieniem. Jeszcze jakiś czas temu uważano, że łysienie męskie jest czymś naturalnym i że każdego pana prędzej czy później to spotka. Dziś już wiemy, że wcale tak być nie musi. Nie trzeba godzić się na to godzić! Wystarczy tylko zahamować ten proces, a następnie poprawić porost włosów. Jak tego dokonać?

Zacznij od przeciwdziałania łysieniu

Zanim zaczniesz stymulować porost włosów łysienie pokonaj! Taka jest bowiem prawidłowa kolejność, dzięki której żaden twój wysiłek nie pójdzie na marne. Dlaczego jest to ważne? Najogólniej rzecz ujmując - przyspieszając porost włosów zwalczasz objawy łysienia, a tymczasem wiadomo, że najlepiej zacząć od wyeliminowania przyczyn. To, po jakie metody musisz sięgnąć, zależy od powodów wzmożonego wypadania włosów.

Łysienie spowodowane złą dietą

Jeżeli nie odżywiasz się w sposób prawidłowy, zaczynasz tracić włosy. Co prawda problem ten dotyczy w dużej mierze kobiet, a u panów zdarza się rzadko, niemniej jednak obie płcie powinny zwracać większą uwagę na to, co jedzą. W diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców, które stanowią cenne źródło witamin i minerałów, wpływających korzystnie na włosy. Podobnie jest z produktami pełnoziarnistymi. Trzeba więc dostarczać spore ilości witaminy A, witaminy E oraz C, witamin grupy B (głównie witaminy B6), cynku, fosforu, siarki, krzemu, potasu. Jeżeli do codziennego menu wprowadzisz te cenne składniki odżywcze, problemy ze wzmożonym wypadaniem włosów znikną.

Łysienie dziedziczne

Dość częstym przypadkiem, szczególnie w grupie mężczyzn, jest łysienie androgenowe, które ma najczęściej charakter genetyczny (warto zwrócić uwagę na kondycję włosów dziadka ze strony matki). Wywołane jest ono szkodliwym oddziaływaniem dihydrotestosteronu na mieszki włosowe. Jeżeli proces wzmożonego wypadania włosów nie zostanie w porę zahamowany, wówczas dojdzie do degradacji mieszków włosowych i całkowitego wyłysienia, będącego procesem właściwie nieodwracalnym. Jak pokonać łysienie tego typu? Tutaj dobrze jest sięgnąć po gotowe już preparaty, zawierające tzw. inhibitory DHT. Są to substancje, które blokują działanie alfa-5-reduktazy - enzymu odpowiedzialnego za tworzenie szkodliwej formy testosteronu (mogą też wchłaniać ten enzym). W efekcie proces łysienia zostaje zahamowany. Chcąc pokonać łysienie androgenowe, warto sięgnąć po preparaty na porost włosów, łysienie z: L-lizyną, wyciągiem z jagód Saw Palmetto, kwasem azelainowym, kwasem oleinowym. Do inhibitorów DHT zalicza się również finasteryd, jednak - ze względu na możliwość osłabiania potencji - nie jest polecany.

Łysienie spowodowane huśtawką hormonów

Wzmożone wypadanie włosów, które jest następstwem zawirowań hormonalnych, dotyczy przede wszystkim kobiet w ciąży. Jest to proces całkowicie odwracalny i następuje samoistnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po odpowiednie środki na porost włosów, które proces ten przyspieszą. Ważna jest suplementacja takimi preparatami, które zawierają m.in. biotynę, witaminę B6 i cynk, magnez, wyciąg ze skrzypu polnego.

Pobudź włosy do wzrostu!

Jeżeli proces łysienia zostanie już zahamowany, warto przystąpić do kolejnego kroku - pobudzanie porostu włosów. I tutaj warto sięgnąć po gotowe już preparaty, których na rynku nie brakuje. Podczas wyboru dobrze jest kierować się przede wszystkim składem takich specyfików. W końcu to obecność konkretnych substancji przesądza o skuteczności - szybkim poroście włosów. Jeżeli zmagasz się z łysieniem androgenowym, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na te środki, które zawierają minoxidil. Jest to substancja odpowiadają za aktywizowanie pracy komórek włosowych, przyczyniając do szybszego porostu włosów. Warto jednak wiedzieć, że istnieją także inne substancje (np. (procyjanidyna B2 i C1), które wykazują się taką samą skutecznością, jak minoxidil. Dobrze jest także zwrócić uwagę na obecność kofeiny. Jest to substancja, która - dzięki poprawie mikrokrążenia oraz wpływaniu na proliferację komórek mieszków włosowych - jest w stanie pobudzić porost włosów nawet o 50%.

Zobacz ranking najskuteczniejszych środków na porost włosów