Najskuteczniejsze środki na porost włosów

Najskuteczniejsze środki na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy szampon przeciw wypadaniu włosów skutecznie powstrzyma łysienie?

Codzienna utrata włosów jest procesem całkowicie naturalnym. Nie powinna więc martwić sytuacja, kiedy włosów wypada 100-150. Problem zaczyna się, gdy dochodzi do dość znacznego przerzedzania się czupryny. Okazuje się, że wzmożone wypadanie włosów dotyczy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jednak nie ma co popadać w kompleksy, ponieważ istnieje wiele środków przeciwdziałających temu problemowi. Wystarcz y wybrać dobry szampon przeciw wypadaniu włosów, by skutecznie zahamować ten proces. Tylko jak to zrobić?

Poznaj przyczynę łysienia

By szampon przeciw wypadaniu włosów mógł zaprezentować swoją skuteczność, trzeba umiejętnie dobrać go do potrzeb. Trzeba przecież pamiętać, że wzmożone wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami. Można więc powiedzieć, że z szamponami na łysienie jest tak, jak z lekami. Antybiotyki na grypę nie działają, ponieważ grypę wywołują wirusy. Szampon dostarczający odżywcze składniki nie pomoże, gdy w grę wchodzi DHT w łysieniu androgenowym.

Szampony na łysienie - skład a skuteczność

Na rynku kosmetycznym szamponów zwalczających łysienie nie brakuje. Różnią się one nie tylko ceną, ale również składem. Jest to znaczący czynnik, ponieważ to, jakie substancje zawiera wpływa na skuteczność danego specyfiku.

By szampon przeciw wypadaniu włosów był skuteczny powinien zawierać przede wszystkim inhibitory DHT, jeśli zmagamy się z łysieniem androgenowym. Są to substancje, które blokują produkcję DHT - pochodnej testosteronu, która osłabia mieszki włosowe, odpowiadając za wypadanie włosów. Substancje te, zamiast blokować, mogą wchłaniać enzym - alfa-5-reduktazę, który bierze udział w procesie tworzenia DHT. Do najważniejszych inhibitorów dihydrotestosteronu zalicza się m.in. kwas azelainowy, kwas oleinowy, wyciąg z jagód Saw Palmette, L-lizyna, finasteryd. Stosując środki zawierające ten ostatni inhibitor, trzeba być czujnym. Warto bowiem mieć świadomość, że jego działanie niekorzystnie wpływa na potencję.

Kofeina to kolejna substancja, którą w składzie powinien posiadać skuteczny szampon przeciw wypadaniu włosów, głównie o charakterze androgenowym. Jej działanie polega na usprawnianiu krążenia skóry głowy oraz stymulowaniu proliferacji komórek mieszków włosowych, efektem czego jest ich ponowny odrost.

Istotne znaczenie ma obecność wyciągu ze skrzypu polnego, tataraku, łopianu czy pokrzywy w tych szamponach, które mają zwalczać wypadanie włosów spowodowane osłabieniem kondycji czupryny. Wówczas takie środki sprawdzą się na 100%. Jeśli zaś chodzi o łysienie androgenowe, nie ma szans, by takimi szamponami je wyeliminować. Można jedynie wpłynąć na porost włosów.

Szampony na łysienie - częstość i sposób aplikowania

Warto mieć świadomość, że nawet najlepszy szampon przeciw wypadaniu włosów nie zadziała, jeśli nie damy mu na to szansy. Podejmując taką kurację, należy liczyć się z koniecznością jej systematycznego przeprowadzania. Szampony na łysienie trzeba stosować regularnie, w innym razie nie dadzą one oczekiwanych efektów w założonym czasie. Niemałe znaczenie ma również sposób aplikowania. Okazuje się, że wiele osób popełnia ten sam błąd - szybkie spłukiwanie specyfiku. Trzeba pamiętać, że szampon przeciw wypadaniu włosów należy pozostawić na kilka minut na głowie. W ten sposób pozwalamy cennym substancjom wniknąć w głębokie warstwy skóry.

Podsumowanie

Przede wszystkim należy pamiętać, że stosowanie szamponów na łysienie jest bardzo ważne, szczególnie w przypadku łysienia androgenowego. Bagatelizowanie problemu może bowiem doprowadzić do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych i nieodwracalnego procesu wyłysienia. Ale czy szampony na łysienie mają więc szansę zadziałać? Tutaj dużo zależy nie tylko od samych specyfików, ale również naszego działania. Jeżeli już wybierzemy naprawdę skuteczny szampon przeciw wypadaniu włosów, który będzie zawierał kompleksowy skład walczący z łysieniem i pobudzający porost, nie można zapominać o naszej roli. Chodzi o systematyczne jego stosowanie oraz zachowanie czasu trzymania specyfiku na włosach.

Zobacz ranking najskuteczniejszych środków na porost włosów