Najskuteczniejsze środki na porost włosów

Najskuteczniejsze środki na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy porost włosów można przyspieszyć?

Szacuje się, że każdego miesiąca włosy zwiększają swoją długość o ok. 1 cm. Dla wielu osób takie tempo wzrostu włosów jest wystarczające. Ale są i takie osoby, które chciałyby znacznie szybciej „wyhodować” dużo dłuższą czuprynę. Co prawda zawsze można wybrać się do salonu fryzjerskiego i skorzystać z nowoczesnej metody przedłużania włosów, jednak jest to zabieg kosztowny i nietrwały. A jeśli zostanie nieprawidłowo wykonany - dodatkowo dość ryzykowny. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość albo… skorzystać z bezpiecznych i mniej kosztownych sposobów przyspieszających porost włosów. I wcale nie musisz obcinać włosów przy pełni księżyca, by - zgodnie z wierzeniami ludowymi - zapewnić włosom dwukrotnie szybszy wzrost…

Zacznij od diety

Nie ulega wątpliwości, że to, co jemy wpływa - korzystnie lub niekorzystnie - na kondycję włosów. Dlatego też, chcąc przyspieszyć porost włosów, dobrze jest przyjrzeć się swojemu jadłospisowi. Chodzi o to, by w codziennym menu znalazły się te produkty spożywcze, które stanowią bogactwo witamin i minerałów oddziałujących na czuprynę. Dieta powinna obfitować więc w witaminę A i witaminę C - naturalne przeciwutleniacze, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz zapewniają ich lepszy wzrost. Niezwykle ważna jest obecność potasu i krzemu - minerałów wzmacniających czuprynę. Niemałe znaczenie mają również witaminy z grupy B (głównie witamina B6), które - w połączeniu z cynkiem - skutecznie stymulują porost włosów.

Szybszy porost włosów? Naturalnie!

Proces przyspieszania porostu włosów warto rozpocząć od zupełnie naturalnych metod. Są to preparaty, które można przygotować samodzielnie, korzystając z zasobów kuchni… Wystarczy zajrzeć do lodówki i odwiedzić sklep zielarski. Okazuje się, że tak wiele składników mamy pod ręką albo są dostępne za niewielkie pieniądze.

Drożdżowy napój
Warto zacząć od drożdży, które od dawna uważa się za doskonały sposób na porost włosów. By przygotować cenny napój musisz ¼ kostkę drożdży piekarniczych zalać wrzącą wodą lub gorącym mlekiem. Nie jest to może najsmaczniejsze picie, ale… czego się nie robi dla urody! Taki napój warto pić każdego dnia, by po kilku tygodniach kuracji zauważyć pozytywne efekty.

Napar ze skrzypu polnego
Skrzyp polny to ziele, które wykazuje dobroczynne działanie, poprawiając kondycję włosów. Od dawna wykorzystywane jest do przyspieszenia porostu czupryny, dzięki zawartości krzemu oraz potasu. By przygotować napar ze skrzypu polnego, należy 1 łyżkę suszu zalać wrzącą wodą. Pozostawić do zaparzenia na ok. 20 minut. Gdy napar ostygnie, preparat trzeba nałożyć na włosy i delikatnie masować. Na koniec włosy należy dokładnie umyć.

Olejek rycynowy
Porost włosów można przyspieszyć, wykorzystując dobroczynne działanie olejku rycynowego. Wystarczy ¼ szklanki tego składnika nałożyć na włosy i delikatnie wmasować w skórę głowy. Warto przyłożyć się do tej czynności, ponieważ masaż poprawia ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu efekty działania olejku zostają wzmocnione. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów dobrze jest zawinąć włosy w czepek foliowy i ręcznik, by cenne składniki olejku zadziałały ze zdwojoną mocą. Po 30 minutach należy dokładnie umyć włosy i spłukać je.

Maseczka jajeczna
Na włosy doskonale działa maseczka jajeczna. Za jej dobroczynne działanie odpowiada przede wszystkim żółtko, które jest źródłem cennych witamin (A, E, B), żelaza i fosforu. Wystarczy zmieszać 1 żółtko, 1 łyżeczkę drożdży, 1 łyżeczkę odżywki do włosów, ¼ szklanki oleju rycynowego, kilka kropli soku z cytryny. Wszystkie składniki należy wymieszać i tak powstały preparat nałożyć na włosy. Po 20-30 minutach włosy należy dokładnie umyć.

Szybki porost włosów a skuteczność gotowych preparatów

Nie tylko domowe sposoby sprawdzają się na porost włosów. Warto również skorzystać z gotowych środków, które dostępne są na rynku - pod różną postacią. W sprzedaży dostępne są tabletki (np. Advecia, Provillus, Procerin), szampony (Revita, Sigma Skin Step 1 - Hair Growth Stimulating Shampoo). Tego rodzaju środki można stosować jako substytut domowych metod na porost włosów lub jako kuracja wspomagająca naturalne sposoby.

Zobacz ranking najskuteczniejszych środków na porost włosów